| Bouwjaar | 19-10-2012 |
| Categorie | Hatchback |
| BTW / Marge | Marge Financieren |
| Kmstand | 43.868 km
|
| Deuren | 3 |
| Kenteken | 20-ZDV-6 Verzekeren |
| Kleur | Grijs Bod op je auto |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Motorinhoud | 1.149 cc |
| Vermogen | 55 kW (75 pk) |
€ 4.750,-
Algemeen
| Bouwjaar | 19-10-2012 |
| Categorie | Hatchback |
| BTW / Marge | Marge Financieren |
| Kmstand | 43.868 km
|
| Deuren | 3 |
| Kenteken | 20-ZDV-6 Verzekeren |
| Kleur | Grijs Bod op je auto |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Motorinhoud | 1.149 cc |
| Vermogen | 55 kW (75 pk) |
Aanbieder
| Bedrijfsnaam | SD Cars |
| Contactpersoon | Afdeling verkoop |
| Adres | De Hanze 39 |
| Postcode | 6049 HZ |
| Plaats | Herten |
| Provincie | Limburg |
| Land | Nederland |
| GSM | +31 (0)6 - 45673954 bel telefoonnummer toon telefoonnummer |
| Website | www.sdcars.nl |
| e-mail sturen |
Bijzonderheden
meld een fout
Technische informatie
Aantal cilinders: 4
Transmissie: 5 versnellingen, Handgeschakeld
Aandrijving: Voorwielaandrijving
Acceleratie (0-100): 12,3 s
Topsnelheid: 170 km/u
Maten
Wielbasis: 237 cm
Gewichten
Ledig gewicht: 839 kg
Laadvermogen: 521 kg
GVW: 1.360 kg
Max. trekgewicht: 550 kg (ongeremd 350 kg)
Interieur
Interieur: Zwart, Stof
Aantal zitplaatsen: 4
Milieu
CO2-uitstoot: 102 g/km
Energielabel: A
Emissieklasse: Euro 5
Verbruik
Gemiddeld brandstofverbruik: 4,5 l/100km (1 op 22,2)
Brandstofverbruik in de stad: 5,9 l/100km (1 op 16,9)
Brandstofverbruik op de snelweg: 3,7 l/100km (1 op 27,0)
Onderhoud, historie en staat
Onderhoudsboekjes: Aanwezig (dealer onderhouden)
Schade: schadevrij
Aantal sleutels: 2 (2 handzenders)
Financiële informatie
Motorrijtuigenbelasting: € 70 - € 76 per kwartaal
De auto is netjes onderhouden geweest bij Renault en voorzien van een onderhoudsboek. Afkomstig van de eerste eigenaar. Op 24-3-2026 een onderhoudsbeurt gehad bij Renault. Hierbij is ook de distributieriem vervangen. De auto is uitgerust met airco, elektrische ramen, bluetooth-radio, fabrieks-af getinte ramen, cruise control en elektrisch verstelbare zijspiegels. De auto rijdt en schakelt probleemloos. Facelift-model. Kilometers zijn NAP. APK is geldig tot 24 maart 2027.
= Bedrijfsinformatie =
Onze werkwijze
Alle voertuigen worden bij inname grondig nagekeken, zowel technisch als optisch. Wij selecteren ons aanbod met zorg, zodat u kunt rekenen op een betrouwbare auto waar u nog jaren plezier van heeft.
Transparante prijzen
De getoonde prijzen zijn meeneemprijzen op basis van geen inruil. Wij rekenen geen afleverkosten of andere onverwachte extra's. Zo weet u altijd precies waar u aan toe bent.
Persoonlijk contact
Wij zijn ook bereikbaar via WhatsApp voor vragen of het plannen van een bezichtiging. Omdat wij op afspraak werken, vragen wij u vriendelijk vooraf contact met ons op te nemen. Zo voorkomen we teleurstellingen en kunnen wij u de volle aandacht geven.
Wij zijn in het weekend en op feestdagen ook geopend op afspraak.
Basisdekking voor uw auto
Kies voor WA+ of All Risk en verzeker ook schade aan uw eigen auto mee.
WA
Wettelijke Aansprakelijkheid
- Schade aan anderen
WA+
Beperkt Casco
- Schade aan anderen
- Diefstal, brand en ruitschade
- Aanrijding met loslopende dieren
- Nieuwwaarderegeling
All Risk
Volledig Casco
- Schade aan anderen
- Diefstal, brand en ruitschade
- Aanrijding met loslopende dieren
- Nieuwwaarderegeling
- Schade aan uw eigen auto
E-mail aanbieder
Autotest
Renault Twingo E-TECH | Positieve energie
Er worden steeds hogere eisen aan kleine auto's gesteld. Daardoor worden ze zo duur, dat elektrische aandrijving het enige overgebleven alternatief is. Echter, de gevestigde orde belooft veel, maar alleen de Chinezen weten tot nu toe te leveren. Renault is het eerste traditionele merk dat een kleine, betaalbare elektrische auto introduceert. De "Twingo E-TECH" moet zelfs veel meer zijn dan een goedkope elektrische auto! Dankzij hints naar een legendarisch model van weleer moet het ook een begeerlijke elektrische auto zijn.
De Renault Twingo is een compacte elektrische auto die behalve voordelig ook heel erg leuk is. De retro-vormgeving toont een lach op het gezicht en het doordachte concept maakt iedere rit aangenaam.
Plus
- voordelig in aanschaf en gebruik
- doordacht concept
- vormgeving en rijeigenschappen stemmen vrolijk
Min
- verwarrende bediening vanwege vier hendels rechts aan het stuurwiel
- gebruik Android geeft zorgen over privacy en functioneren op lange termijn
- hinderlijke reflecties dashboard in voorruit
Conclusie
Renault is goed bezig! Heel veel merken beloven een kleine, goedkope elektrische auto, maar alleen de Chinese nieuwkomers maken dit tot nu toe waar. Renault heeft daarom een eigen kenniscentrum opgezet in China en heeft de kunst van het supersnel ontwikkelen afgekeken. Binnen twee jaar en tegen 80% van de gebruikelijke kosten is de Renault Twingo Electric ontwikkeld.
Het resultaat is een auto die overtuigt met veel meer dan alleen de lage prijs (ongeveer 20.000 euro). En daarmee biedt Renault zelfs meer dan de Chinese concurrenten! De Twingo biedt behalve moderne techniek en op Europa gerichte ergonomie namelijk ook heel veel karakter. Door de eerste generatie van de Twingo als uitgangspunt te nemen, straalt deze elektrische auto zelfs positieve energie uit.














